Lifting twarzy bez skalpela – 4 bezpieczne zabiegi, polecane przez nas!

Któż z nas nie marzy o tym aby zdrowie i młody wygląd zachować najdłużej jak się da?

Niestety z upływem czasu w naszym ciele zachodzą nieustanne procesy starzenia się organizmu oraz skóry.  Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie bezbronni wobec tego faktu.

Z pomocą przychodzi rozwój medycyny estetycznej oraz profilaktyki anti-aging. Na rynku dostępnych jest szereg procedur spowalniających czas. Poniżej przedstawiam te, których zastosowanie gwarantuje spowolnienie procesu starzenia.


Lifting bez skalpela – 4 bezpieczne zabiegi!
Kwas hialuronowy

Doskonale wszystkim znany i ceniony. Chętnie wykonywany u osób, które chcą zacząć swoją przygodę z medycyną estetyczną. Całkowicie bezpieczny i co najważniejsze, dający spektakularne efekty już w dniu zabiegu. Kwas ten popularny jest ze względu na jego właściwości, mianowicie posiada on zdolność do wiązania cząsteczek wody w skórze oraz wspiera tworzenie nowych włókien kolagenowych. To dzięki niemu skóra jest sprężysta i jędrna. Kwas hialuronowy idealnie sprawdza się w przypadku: wypełnienia bruzd oraz zmarszczek, ale także gdy naszym celem jest wymodelowanie różnych partii twarzy: ust, nosa, żuchwy czy policzków. Zabieg polega na ostrzyknięciu danej okolicy z zastosowaniem miejscowego znieczulenia, a jego efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Laser frakcyjny

Odmładzanie  przy pomocy lasera frakcyjnego przede wszystkim bazuje na nowoczesnej metodzie tzw. frakcjonowania skóry. Oznacza to wytwarzanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Wiązki, które emituje laser docierają poniżej powierzchni naskórka uszkadzając pionowe rzędy komórek. Zabieg ten ma na celu pobudzenie naturalnych procesów regeneracji głęboko w skórze. Główną zaletą tej procedury jest stosunkowo szybki okres powrotu  do codziennych zajęć, gdyż naskórek nie zostaje uszkodzony. Laser frakcyjny to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających  się nie tylko ze zmarszczkami ale także skutecznie redukuje rozstępy, blizny potrądzikowe czy zmniejsza widoczność porów skórnych. Wskazana jest seria kilku zabiegów.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycję skóry. Jej moc tkwi w specjalnych koktajlach odżywczych, które specjalista dobiera indywidualnie do potrzeb pacjenta. Preparaty te bogate są między innymi w witaminy, aminokwasy, koenzymy,  czy minerały. Substancje podczas nakłuwania skóry docierają do jej głębszych warstw – czyli tam gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem czy serum. Mezoterapia igłowa jest jednym z zabiegów, który skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne oraz chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Jej moc doceniają także trycholodzy  wykonując terapie związane z wypadaniem włosów czy problemami skóry głowy.

Więcej na temat problemu wypadania włosów, można poczytać tutaj.

Osocze bogatopłytkowe PRP

Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego  polecana jest  osobom, które poszukują produktów naturalnych lub są alergikami na inne preparaty. Zabieg ten opiera się na uzyskaniu osocza z własnej krwi pacjenta. Substancja ta stymuluje komórki macierzyste do namnażania, a także pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia  długotrwałe efekty w rewitalizacji skóry  twarzy bez ryzyka wystąpienia nietolerancji czy alergii.

Lifting bez skalpela jest możliwy! Zabiegi anti aging to przede wszystkim  szeroki wachlarz różnorodnych technik inwazyjnych i mniej inwazyjnych, w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!