Perfekcyjny make-up – jak powinien wyglądać?

Perfekcyjny make-up nie tylko świetnie podkreśla urodę kobiety ale także dodaje jej pewności siebie. Jeśli chcesz umalować się jak prawdziwa profesjonalistka, nie musisz kończyć szkoły makijażu i stylizacji. Wystarczy, że skorzystasz ze sprawdzonych trików i porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Dzięki nim, w kilka chwil wyczarujesz modny make-up i zręcznie ukryjesz ewentualne niedoskonałości skóry!

1. Jak wybrać odpowiedni kolor podkładu?

Odpowiedni kolor podkładu to taki, który idealnie zlewa się z naszą skórą i szyją nie powodując tzw. odcięcia od reszty twarzy. Wybierając kolor powinnyśmy rozprowadzić odrobinę podkładu wzdłuż policzka i linii żuchwy. Następnie należy odczekać parę minut, aby sprawdzić czy kolor nie oksydował – czyli nie zmienił swojego odcienia. Ważne, aby w miarę możliwości podkład wybierać w dziennym świetle. Jeżeli nie jesteśmy pewne i mamy do wyboru 2 odcienie, wybierzmy opcję bezpieczniejszą czyli kolor jaśniejszy.


2. Jak najlepiej nakładać podkład?

Do wyboru mamy 3 opcje: palcami, pędzlem lub specjalną gąbeczką którą moczymy przed użyciem. Wybór zależy od naszych własnych preferencji i umiejętności. Gąbeczka świetnie rozprowadza podkład nie pozostawiając smug, które mogą się wytworzyć gdy nie umiejętnie korzystamy z pędzla. W obu przypadkach należy pamiętać o każdorazowym umyciu gąbki czy pędzla po nałożeniu fluidu oraz dezynfekcji.


3. Czy użycie pudru w makijażu jest konieczne?

W zależności od cery użycie pudru jest mniej lub bardziej konieczne. W przypadku cer tłustych, mieszanych, łojotokowych zaleca się użycie pudru sypkiego bądź klasycznego w kamieniu dla scalenia makijażu, absorpcji łoju i potu oraz przedłużenia jego świeżości. Natomiast w przypadku cer suchych, odwodnionych zaleca się pudry delikatnie rozświetlające.


4. Jak sprawić aby rozszerzone naczynka i rumień stały się mniej widoczne?

W tym przypadku należy skupić się na odpowiednim przygotowaniu miejsc problematycznych przed nałożeniem podkładu. W tym celu zaleca się użycie zielonkawych korektorów w płynie, past lub precyzyjnych kredek niwelujących czerwony odcień skóry. Natomiast należy zwrócić również uwagę aby róż który zastosujemy nie podkreślał zaczerwienień. Zaleca się odcienie beżowo różowe, bez podtonów niebieskawych. Ponadto przypominamy, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry wrażliwej.

5. Jak zakamuflować krostkę?

Kiedy niedoskonałość pojawi się niespodziewanie, należy na wieczór użyć plasterków nasączonych kwasem salicylowym aby nie dopuścić do nagromadzenia płynu oraz rozwoju bakterii. Ten zabieg spowoduje, że zmiana na następny dzień nie będzie już aż bardzo widoczna oraz wypukła. Możemy również zaaplikować antybakteryjny olejek z drzewa herbacianego. Podczas kamuflażu takiej zmiany powinnyśmy się skupić na tym, aby palcem lub małym precyzyjnym pędzelkiem nanieść punktowo odrobinę podkładu wymieszanego z korektorem o właściwościach antybakteryjnych i delikatnie przypudrować.

6. Modny rozświetlacz – jak go używać?

Rozświetlacze do twarzy od paru sezonów królują w makijażu cery. Do wyboru mamy różne odcienie (szampańskie, złote, srebrne, brązowe, różowe) i różne formuły (w płynie, w kamieniu). Należy pamiętać, aby z produktem tego typu nie przesadzać i nakładać go umiejętnie. Powinniśmy uzyskać efekt świeżości i rozświetlenia całości makijażu. Rozświetlacz nie będzie zatem polecany osobom, które borykają się z trądzikiem, nierównomierną fakturą skóry czy głębokimi zmarszczkami.


7. Czy z wiekiem zaleca się zmienić styl makijażu?

Z pewnością z wiekiem należy odpuścić mocno kryjące podkłady i duże ilości pudru. Kosmetyki te wchodzą w zagłębienia skóry oraz zmarszczki  nieestetycznie podkreślając fakturę skóry. Polecane są lekkie kremy bb o delikatnej  formule rozświetlającej i zawierające filtry przeciwsłoneczne.
W makijażu oka unikajmy zbyt dużej ilości cieni perłowych, cieni w kremie oraz odważnych kolorów (ostry róż, czerwień, fiolet) gdyż mogą one podkreślać zmęczenie. Brwi powinny być delikatnie podkreślone, a ewentualne ubytki włosków czy niedoskonały kształt zakamuflowany pomadą lub cieniem do brwi. Jeżeli borykamy się ze zmarszczkami wokół ust wybierajmy formuły szminek które nie powodują rozlewania się oraz wchodzenia w zagłębienia. Polecane są delikatne pomadki koloryzujące tzw. tinty do ust, balsamy z lekkim pigmentem lub formuły z wykończeniem półmatowym.

Pamiętajmy, że makijaż to również zabawa! Nie bójmy się eksperymentować i pozwólmy od czasu do czasu ponieść się wodzy fantazji. Każda z nas nabiera umiejętności z wiekiem, a nabyta wiedza pozwoli z czasem wyeliminować ewentualne błędy!